O NAS

TOP Szkoła Paralotniowa powstała w 2008 roku. Została założona przez Wojtka "Trolla" Łuczyńskiego,

wieloteniego współwłaściciela i instruktora Szkoły Bezpiecznego Latania (najstarszej szkoły paralotniowej w Polsce)

TOP Szkoła Paralotniowa

Główny profil szkoły to szkolenia paralotniowe w górach oraz za wyciągarką,


szkolenia PPG i PPGG oraz turystyczne i szkoleniowe paralotniowe wyjazdy zagraniczne oraz loty widokowe. JAKO JEDYNA SZKOŁA W POLSCE PROWADZIMY SZKOLENIA PODSTAWOWE RÓWNIEŻ ZA GRANICĄ. Korzystamy z terenów szkoleniowych na Ukrainie, w Maroko oraz w karajach Uni Europejskiej, Austrii, Słowenii czy Hiszpanii. Siedziba szkoły mieści się w Rybarzowicach, miejscowości położonej 5km od Szczyrku i Skrzycznego i 10km od Międzybrodzia Żywieckiego z jego górą Żar. Współpracujemy z aeroklubem w Pińczowie.

Responsive image

Responsive image

WOJTEK ŁUCZYŃSKI "TROLL"

Właściciel szkoły, instruktor paralotniowy i narciarski, pilot tandemowy, wieloletni instruktor i współwłaściciel najstarszej szkoły paralotniowej w Polsce. Kocha góry, wodę i wszelkie formy sportu z nimi związane.

Responsive image

ZBYSZEK GOTKIEWICZ

Kopalnia wiedzy o lataniu, instruktor paralotniowy, pilot testowy Dudka, pilot tandemowy, czynny zawodnik z wieloma tytułami na koncie, paralotniowy obieżyświat. Autor kultowej już książki "Suma wszystkich błędów w paralotniarstwie"

Responsive image

TOMEK WESOŁOWSKI

Instruktor paralotniowy i snowboardowy, pilot tandemowy, zawodowo lata od 1997 roku, posiada dwie pasje paralotniarstwo i żeglarstwo. Kilka razy przepłyną Atlantyk, zwycięzca słynnych regat ARC (Wyspy Kanaryjskie - Karaiby).


Responsive image

BEATA "KIEROWNIK BIURA"

Wedle wszelakich znaków na niebie i ziemi – jedyna dziewczyna w zespole. W swym biurowym królestwie ogarnia niesforne papiery, umawia loty tandemowe, organizuje wyjazdy i szkolenia.

Responsive image

JAREK "KIEROWNIK WYCIĄGARKI"

Bez niego nie było by holi, nie było by latania, nie było by szkolenia. To bardzo odpowiedzialna rola, a Jarek wywiązuje się z niej bez zarzutu. Na zdjęciu w swoim wiekowym niezawodnym holowniku lin.


Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem Dudek Paragliders oraz Kortel Design

Jesteśmy przedstawicielem najlepszego Polskiego producenta paralotni, światowego lidera w projektowaniu i produkcji paralotni napędowych samostatecznych i nie tylko, firmy DUDEK , oraz światowego lidera w produkcji uprzęży, kultowego francuskiego KORTELA.

Responsive image

Responsive image

Doświadczenie i bezpieczeństwo

Naszym atutem jest ogromne doświadczenie poparte wieloletnią praktyką w szkoleniu pilotów paralotniowych do wszystkich ETAPÓW.

Bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, szkolenie pilotów w małych grupach dające uczestnikom gwarancję najwyższej jakości prowadzonych zajęć.

Rozległa wiedza związana ze znajomością miejsc do latania w całej Europie i nie tylko, połączona z wieloletnim doświadczeniem w pracy instruktorskiej, praktycznym lataniem rekreacyjnym, tandemowym i sportowym gwarantuje, że jesteśmy w stanie zabrać Was bezpiecznie na latanie pod każdą szerokoś geograficzną.


Latamy niemal nad każdą szerokością geograficzną

Mimo że mamy siedzibę w Beskidach, szkolenia górskie do ETAPU I i II prowadzimy za granicą (Słowenia, Ukraina, Hiszpania, Włochy, Maroko).

Związane jest to przede wszystkim z warunkami meteorologicznymi, które na południu Europy są znacznie bardziej stabilne, co znacznie zwiększa szansę na realizację całego programu szkolenia w określonym czasie. Drugi powód to wspaniałe, zróżnicowane tereny pozwalające na szkolenie na różne kierunki wiatru oraz na loty z różnych wysokości.

Responsive image
Responsive image

Pozwolenie na szkolenie w Słowenii

Nasza szkoła posiada zezwolenie Słoweńskiej Civil Aviation Agency na prowadzenie szkoleń paralotniowych na terenie Słowenii.

Jako pierwsza i jedyna szkoła w Polsce zabieramy przyszłych pilotów na pełne szkolenia paralotniowe za granicę.

Jesteśmy Licencjonowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nr. 77RPS-10/2012/1

Responsive image

Responsive image

Szkolenie paralotniowe w Polsce

Szkolenie paralotniowe w Polsce prowadzimy na terenie Regionalnego Aeroklubu Pińczowskiego.

Zajęcia praktyczne odbywają się za wyciągarką stacjonarną, co pozwala nam w przypadku stabilnej pogody na realizację całego DWUETAPOWEGO szkolenia paralotniowego w przeciągu 7 dni. Jest to możliwe tylko dla tego, że na szkolenia przyjmujemy ograniczoną ilość osób pozwalającą na niemal indywidualne podejście do pilota.

Responsive image

Pozwolenie na szkolenie w Polsce

Jesteśmy Licencjonowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nr. 77RPS-10/2012/1

Responsive image

Zapraszamy do Pińczowa

Nie przypadkowo podjęliśmy współpracę z aeroklubem w Pińczowie. Prawie centralne położenie, blisko Kielc i Krakowa, okolica wręcz tryskająca pięknem krajobrazu z meandrami Nidy na czele.

To wymarzone wręcz miejsce do lotów zarówno dla pilotów jak i dla osób szkolących się do lotów na paralotni i motoparalotni. Aeroklub w Pińczowie to również doskonałe miejsce na szkolenia PPG i PPGG. Zaplecze socjalne, hangar, pokoje pilotów, kuchnia i sanitariaty, to wszystko jest do dyspozycji pilotów na miejscu. Atmosfera lotnicza tworzona przez paralotniarzy i lotniarzy, którzy (ci drudzy) Pińczów uczynili centrum lotów holwanych za motolotnią jest niezrównana.

Warto przyjechać do nas, na szkolenie, na latanie, na wieczorne posiadówki przy grilu z niekończącymi się lotniczymi opowieściami. Serdecznie zapraszamy.

Responsive image